Soylu, trafik ülkeye en çok zarar veren meselelerden biri

Soylu, trafik ülkeye en çok zarar veren meselelerden biri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülke için çok önemli meselelerden biri olan Trafik hakkında düzenlenen “Fahri Trafik Müfettişleri Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı”na katıldı.

1996 yılında başlatılan Fahri Trafik Müfettişleri Projesi sayesinde Trafik sorununda çözüm olarak çok fazla mesafe katedildiğini bunun rakamlara yansıdığını ifade etti.

Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti;

“Ortalama hız koridorunu uygulamaya başladığımız otoyollarda geçen yılın 10 ayına göre bu yılın 10 ayında kaza sayısı yüzde 24 oranında azaldı. Keza başka bir yenilik, Maket Trafik Ekibi Uygulaması. Zaman içerisinde uygulama sonuçları gösterdi ki kazaların azalmasında net bir etkisi var. Rakamlara yansıdı mı? Evet yansıdı. Burada yılı dörder aylık 3 devreye bölerek arkadaşlarımız değerlendirme yapıyorlar. Maket trafik ekibi yerleştirdiğimiz noktaların 3 kilometre yarı çapındaki alan içinde meydana gelen ölümlü kaza sayısı, geçen yılın 8 ayına göre bu yılın 8 ayında yüzde 32,18 azaldı. Önemli bir rakam.” dedi.

Kaynak: Twitter

Author Image
Suat Yayla

Siirlerinefendisi.com baş editörü. Yerel bir haber ajansında editör olarak görev yaptı. Ardından bir çok haber sitesinde haber yazıları yazarak kendini geliştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.