Suriyelilerin uzun misafirliği bitti ‘Eve dönüş’ başladı

Suriyelilerin uzun misafirliği bitti ‘Eve dönüş’ başladı

SiirlerinEfendisi.com / Haber Detay – Türkiye’nin sınır ötesinde yapmış olduğu harekatlar, ABD ve Rusya’nın son zamanda gelen hamleleri ile Suriye’de bir çok bölgede silahlar sustu artık Suriyelilerin eve dönüş yolculuğu başladı.

Bir çok Suriyeli İstanbul’dan otobüsler ile Suriye’ye geri döndü.

Geri dönüş yapan bazı Suriyelilere sorulan sorulara şunları söylediler, ” Evimiz var Çok Şükür. Burada iş kalmadı fazla. Oraya dönelim. Çalışalım.” Dedi.

Uzun süren misafirlik bitti ve bir çok aile geri dönüşe başladı. Dönüş yapanlar buna sevindiklerini ve akrabalarının orada olduğunu herkesin geri dönüşü istediğini ifade etti.

Esen Yurt belediyesi, dönüş yapmak isteyen Suriyeliler için otobüs ayarladı. Çok sayıda talep geldi. Çocuklar yaşlılarında olduğu onlarca aile evlerine dönüyor. Silahların sustuğu yerlere geri dönüyorlar.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt konu ile ilgili şunları söyledi, ” Mutluyuz diyorlar. Hatta bazıları bir kusur ettiysek Hakkınızı Helal edin diyorlar” dedi.

Geri dönüş yapan aileler eşyalarını otobüslere yükledi ve geride kalanlar ile vedalaştılar. Bir çoğu Ülkelerinde teröristlerden arındırılan yerlere döndü.

Kaynak: Youtube

Author Image
Suat Yayla

Siirlerinefendisi.com baş editörü. Yerel bir haber ajansında editör olarak görev yaptı. Ardından bir çok haber sitesinde haber yazıları yazarak kendini geliştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.